بازسازی ساختمان اداری از آنجایی مهم واقع می شود که افراد زمان زیادی از  وقت روزانه ی خود را در این مکان می گذرانند و از طرفی دیگر در جذب افراد و مشتریانی که به این مکان مراجعه می کنند تاثیر فراوانی دارد.

 

 

 

 

نوسازی ساختمان اداری در حالت کلی به نوسازی و مرمت بنا مربوط می باشد. در ایران نیاز به نوسازی ساختمان اداری بطور میانگین پس از گذشت ۲۲ سال دیده می شود چرا که از مکان های دیگر پر ترددتر می باشد و احتمال خرابی و ایجاد مشکل در قسمت های مختلف تجاری و اداری وجود دارد.

بازسازی دفتر کار چیست ؟

بازسازی دفتر کار از نظر سطح تغییرات به دو دسته کلی و جزیی تقسیم بندی می شود.در نوسازی ساختمان بصورت کامل ساختار کلی ساختمان تغییر میکند.

با در نظر گرفتن دیوارهای غیرقابل انتقال، زیر ساخت های داخلی و تمامی دیوارها را تخریب و سپس طبق نقشه از پیش تهیه شده شروع به نوسازی ساختمان میکنند. اما در بازسازی ساختمان بصورت جزیی هدف نوسازی قسمتی از ساختمان است، که در این حالت فضای مورد نظر را خالی کرده و از روی نقشه تعیین شده نوسازی آن ناحیه انجام می شود.

اما بازسازی فقط محدود به ساختمان های قدیمی و سالخورده نمیشود و گاهی ما نیاز داریم فضای زندگی و دکوراسیون منزل یا مغازه و دکوراسیون داخلی محل کارمان به صورت اساسی تغییر کند و حتی چیدمان داخلی فضاها با برداشتن دیواری یا گذاشتن پارتیشن، تغییرات سقف و کف ، نورپردازی و … چهره ای نو به خود بگیرد و یا حتی کاربری آن تغییر کند.

همچنین بازسازی دفتر کاربه عمر مفید آن می افزاید. کارشناسان شرکت سازه گستر آریا به صورت دقیق ساختمان شما را بررسی می کنند و در صورت نیاز به تعمیرات لوله های تاسیساتی ، سیمکشی های برق و… همه این کارها را به بهترین شکل ممکن در ساختمان مورد بازسازی شما انجام می دهند.

با بازسازی ساختمان، شما با یک محیط جدید روبرو می شوید که از هر نظر مناسب نیازها و سلیقه و روحیات شما باشد.

بازسازی دفتر اداری

باتوجه به تغییرات سریع علوم ساختمان وتغییرات آیین نامه ها  وتحول در طراحی دکوراسیون داخلی، بازسازی، نوسازی و مقاوم سازی از اهمیت ویژه ای برخوردار است. شرکت سازه گستر آریابا اتکاء به تجربه کشورهای پیشرفته دایره بازسازی و مدرن سازی محیط های اداری را بسیار گسترده بر عهده گرفته است. نورپردازی و تزئین دیوارها نیز از جمله مواردی است که در قالب دکوراسیون داخلی اعمال می‌شود.

بازسازی و دکوراسیون دفتر کار

 آیا جزء کسانی هستید که وقتی زیادی از خود را در شبانه روز در دفتر کارتان می گذرانید؟

در نوسازی دفترکار تقیسم بندی فضا، نورپردازی و دکوراسیون شیک و زیبا و کارایی همه مهم هستند. اگر دفترکار به درستی از محصولات مناسب و مبلمان طراحی و چیدمان شود هم بسیارکاربردی و هم دفتر کار زیبا و چشم نواز خواهد شد. صندلی چرمی و میزهای کاربردی و از شلوغی جلوگیری می کند و این بهترین راه حل برای محوکردن برجستگی قفسه ها می باشد.

 

معمولا دفتر کارهای شیک و زیبا ترکیبات رنگ قهوه ای تیره در آن حاکم است، اما درسالهای اخیر رنگهای زنده وپویا ترجیح داده شده است. ترکیبی از مشکی و قرمز و یا ترکیبی ازلاجورد و سبز در دیوارهای دفترکار و مبلمان و قالی ها، صندلی ها و مانند اینها را می توانید بکار ببرید. یک قالی سفید روی زمین و مبلمان سفید در سالهای اخیر در میان نمونه طراحی های دفتر کار بسیار دیده می شود.

بعد از نوسازی دفتر کار نوبت به انتخاب رنگ دکوراسیون محصولات مبلمان می رسد و انتخاب درست آن می تواند زیبایی دفتر کار را دو چندان کند. بخصوص اگر یک دفتر کار بزرگ دارید مبلمان بزرگتر انتخاب کنید چون فضا به اندازه کافی دارید. میز ها و قفسه ها را چنان انتخاب کنید که فضا را بزرگتر نشان دهد و لوازمی انتخاب کنید که دفتر کارتان را کاربردی تر و در یک نگاه چشم نواز کند.

قیمت بازسازی دفتر کار

پایین بودن عمر مفید ساختمان‌ ها، ساخت و ساز بی کیفیت در کشور ما باعث شده است خریداران بعد از چند سال و حتی ساختمان نوساز را بازسازی کنند .

بعضی از سازندگان ساختمان آنقدر مصالح نامرغوب کار می کنند که خریداران بعد از مدت کوتاهی ناچار به بازسازی دفتر کار می گردند و دسته دیگری از مردم نوسازی ساختمان و آپارتمان خود را به خاطر تغییرات در کاربری آن و یا کاربردی کردن فضا ها انجام می دهند.

در هر صورت ساخت و ساز غیراصولی باعث بازسازی زودرس می شود. شاید چنین رویه ای کمتر جایی از دنیا حاکم باشد. گفته می‌شود عمر مفید ساختمان‌ها در کشورهای پیشرفته 1000 سال است. اما در ایران اگر اصولی ساخته شود به طور میانگین این رقم به 20 الی 30 سال کاهش پیدا می‌کند. همین مسأله باعث می‌شود که مالکان با بالا رفتن سن ساختمان، برای بازسازی آن به تکاپو بیفتند، و اگر از بازسازی ساختمان صرف نظر کنند، ناگزیرند با مشکلات متعددی نظیرر  گرفتگی لوله‌ها و… دست و پنجه نرم کنند.

قیمت بازسازی کامل یک ملک بستگی به مصالح مورد استفاده و نیز حجم تغییرات و سایر مؤلفه ‌های دیگر، نظیر اجرای دکوراسیون داخلی و… دارد. قیمت بازسازی بسیار متغیر است و به عوامل زیر بستگی دارد:

 

  • آیا تاسیسات قابل استفاده است یا نه؟

  •  آیا می توان کابینت های قدیمی را بازسازی کرد؟

  •  تا چه اندازه از مصالح قدیمی می توان استفاده کرد.

  •  چگونه با کمترین تغییرات کابردی ترین بازسازی را انجام دهیم؟

اگر شرکت انتخاب شده برای این کار کادر اجرای و طراحی مجرب و دلسوزی داشته باشد می تواند با مدیریت صحیح هزینه های نوسازی را کاهش و بار مالی کمتری به صاحب ملک تحمیل گردد.

برای تعیین قیمت بازسازی از  شرکتی مشاوره بگیرد که کادر اجرایی و طراحی خبره و کاربلد در زمینه بازسازی دارند و این شرکت ها به شما کمک می کنند که کمترین تغییرات با بیشترین کاربری را در بازسازی دفتر کار داشته باشید.